Bezpieczny Internet w Płocku

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” zaprasza płocczan do włączenia się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Inspiracją do działania będzie z pewnością zaprezentowana po raz pierwszy w Płocku wystawa plakatów „Tworzymy Bezpieczny Internet”. Ekspozycję można zobaczyć tylko w tym tygodniu w Galerii Wisła.

Plakaty, które płocczanie będą mogli obejrzeć od 6 do 11 lutego powstały w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Tworzymy Bezpieczny Internet”. Płocka wystawa jest możliwa dzięki współpracy Funduszu Grantowego z NASK, który jest Państwowym Instytutem Badawczym nadzorowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji. Wybrane plakaty w formie cyfrowej będzie można także zobaczyć w autobusach Komunikacji Miejskiej. Na placu pod Wieżą Zegarową płockiej Galerii Wisła wystawiona zostanie dwudziestka wyróżnionych i nagrodzonych prac artystów, którzy poprzez swoje grafiki chcieli zwrócić uwagę na problem dotyczące bezpieczeństwa w Internetowej sieci i pokazać, jak zadbać i ochronić najmłodszych użytkowników.

- Wybranie zwycięzców konkursu nie było zadaniem łatwym. Zdecydowana większość prac stała na bardzo wysokim poziomie. Dla nas jest to powód do zadowolenia - nie tylko dlatego, że konkurs promuje szczytną ideę. Ważne jest również to, że daje on młodym artystom okazje do zdobycia nowych doświadczeń i zaistnienia w miejskiej przestrzeni publicznej – powiedział prof. dr hab. Stanisław Wieczorek, przewodniczący Jury Konkursu „Tworzymy Bezpieczny Internet”.

Wystawa, którą będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Płocku, zostanie zaprezentowana z okazji przypadającego w tym roku 6 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu. To międzynarodowe wydarzenie o charakterze edukacyjnym, obchodzonego z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Przedsięwzięcie to służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.