CO ŻYJE W WIŚLE? - konkurs

CO ŻYJE W WIŚLE? - konkurs

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku oraz Galeria Wisła organizują konkurs plastyczny dla najmłodszych. Czy dzieci z województwa mazowieckiego zgadną “Co żyje w Wiśle?”. Do wygrania są cenne nagrody! Konkurs skierowany jest do dzieci z województwa mazowieckiego w trzech kategoriach wiekowych:

I. Grupy przedszkolne
II. Uczniowie szkół podstawowych klas I- IV
III. Uczniowie szkół podstawowych klas V- VII

„Celem konkursu jest przedstawienie piękna i różnorodności gatunków ryb i bezkręgowców żyjących w największej polskiej rzece Wiśle. Konkurs jest nawiązaniem do ogłoszonego przez Sejm RP Roku Rzeki Wisły 2017. Celem szczegółowym konkursu jest zachęcenie dzieci do poszerzania informacji o gatunkach zwierząt z gromady ryb oraz zwierząt bezkręgowych żyjących w Wiśle, nauki ich odróżniania, uwrażliwienie na piękno i znaczenie Wisły w kontekście rozpoznawania różnych gatunków tych zwierząt.” – tłumaczy Magdalena Kowalkowska z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie nie większym niż A3. Praca musi przedstawiać co najmniej 3 gatunki wiślanych ryb i/lub bezkręgowców. W przypadku uczniów szkół podstawowych, należy dodatkowo krótko opisać przedstawione w pracy zwierzęta. Praca konkursowa musi zawierać imię i inne dane artystów, aby później móc im pogratulować i wręczyć nagrody.

Regulamin oraz metryczka, którą należy przykleić na odwrocie pracy znajduje się na stronie: http://www.zoo.plock.pl/40_aktualnosci/458_konkurs_plastyczny_co_zyje_w_...

Termin składania prac do 31 października 2017 r.

Dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in.: bony do sklepu C&A o wartości po 100 zł i 60 zł, bilety na wybrany seans do kina Helios, vouchery na lody Grycan, zestawy puzzli od CzuCzu, materiały plastyczne od Smyka, bilety wstępu do ZOO oraz Parku Linowego ZOOLANDIA,  zoologiczne upominki oraz dyplomy. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU zarówno placówki, jak i osoby indywidualne! Już teraz zapraszamy na wystawę pokonkursową, która odbędzie się w Galerii Wisła.