FERIE Z GRAMI

Tegoroczne ferie zimowe w Płocku przypadają na drugą połowę lutego. W tym czasie Galeria Wisła nie zapomni o dzieciach i młodzieży, które poszukują ciekawej rozrywki. Specjalnie z myślą o nich Galeria przygotowała akcję: „FERIE Z GRAMI!”. Od 13 do 26 lutego wszystkie i dzieci będą mogły oddać się zabawie w Galerii Wisła.

Pierwszą propozycją dla najmłodszych będzie gigantyczna, przestrzenna gra planszowa – dzieci biorące udział w rozgrywce będą jednocześnie graczem i pionkiem poruszającym się po planszy. W pobliżu pojawi się stanowisko pn. „Zimowe Zadanie” – zadaniem gracza będzie rzut śnieżką do specjalnej planszy z zadaniami. Na zwycięzców czekać będą upominki.

Dla nieco starszych dzieci przygotujemy strefę, która pozwoli na wspólną zabawę z rodzicami, a także rozszerzy ich wiedzę oraz wyobraźnię. Powstaną dwie Wyspy Gier Planszowych. Pierwsza będzie miejscem, gdzie na dzieci będą czekały ciekawe gry edukacyjne i przygodowe. Na drugiej wyspie, przygotowanej z myślą o starszych i bardziej doświadczonych graczach, znaleźć będzie można bestsellerowe gry planszowe.

W dwóch strefach video pojawią się gry o zróżnicowanej tematyce i trudności: najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w slalomie gigancie, skokach narciarskich, czy wyścigach bobslejów; starsze dzieci będą mogły wziąć udział  w wyścigach aut, wcielić się w rolę szpiegów, policjantów lub rozgrywać mecze koszykówki. Na fanów sportu będzie również czekać stół do gry w piłkarzyki.

Jedną z największych atrakcji ferii będzie Weekend z Escape Roomem, który pojawi się w Galerii 18 i 19 lutego. Escape Room’s, zwane również Pokojami Zagadek, to forma rozrywki bijąca rekordy popularności. Wirtualna odmiana zabawy miała swoją premierę w latach 80’tych. Od kilku lat coraz większą popularności zdobywa odmiana gry w prawdziwym świecie. Zadaniem uczestników zabawy będzie wydostanie się z tematycznego pokoju, rozwiązując przy tym serię zagadek intelektualnych, manualnych oraz logicznych. W niedzielę dla najszybszych graczy przewidziano nagrody.

Miłośnicy nowych technologii będą mieli do dyspozycji Wyspę Robotów, na której czekać będą roboty mindstorms oraz specjalnie skonstruowany tor przeszkód.

Podczas finałowego weekendu ferii, 25 i 26 lutego, odbędą się dwa turnieje gier komputerowych. W sobotę, 25 lutego, zostanie rozegrany licencjonowany Turniej FIFA 2017. Kultowa seria FIFA, to absolutna klasyka gier komputerowych i – w powszechnej opinii – najlepsza i najbardziej dopracowana gra piłkarska na świecie. Natomiast  w niedzielę, 26 lutego, odbędzie się turniej gier wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. Technologia ta wchodzi na wyższy poziom i od niedawna umożliwia rozgrywkę bezpośrednio pomiędzy graczami. Gracze wcielą się w roboty rywalizujące ze sobą na wielkiej arenie w sportach przyszłości. Gra „RIGS” jest jedną z najlepiej sprzedających się gier VR. W obu turniejach przewidziane są nagrody dla zwycięzców.

TURNIEJ  FIFA'17 (25 lutego)
Punkt konkursowy będzie czynny od godziny 12:00 do 19:00.
Harmonogram:
12:00-14:00    120 min    zapisy na konkurs  
12:00-13:45    105 min    gry treningowe
14:00-18:00    240 min    eliminacje do konkursu
18:10-19:00    50 min    finały i wręczenie nagród
Nagrody:
1. Dla laureata pierwszego najlepszego wyniku przewidziana jest nagroda w postaci karty podarunkowej na zakupy w sklepie EURO RTV AGD zlokalizowanym w Galerii Wisła o wartości 700 zł brutto.
2. Dla laureata drugiego najlepszego wyniku przewidziana jest nagroda w postaci karty podarunkowej na zakupy sklepie EURO RTV AGD zlokalizowanym w Galerii Wisła o wartości 100 brutto.
3. Dla laureata trzeciego najlepszego wyniku przewidziana jest nagroda w postaci karty podarunkowej na zakupy sklepie EURO RTV AGD zlokalizowanym w Galerii Wisła o wartości 100 brutto.

TURNIEJ WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI (26 lutego)
Punkt konkursowy będzie czynny od godziny 12:00 do 19:00.
Harmonogram:
12:00-14:00    120 min    zapisy na konkurs  
12:00-13:45    105 min    gry treningowe
14:00-18:00    240 min    eliminacje do konkursu
18:10-19:00    50 min    finały i wręczenie nagród
Nagrody:
1. Dla laureata pierwszego najlepszego wyniku przewidziana jest nagroda w postaci karty podarunkowej na zakupy w sklepie EURO RTV AGD zlokalizowanym w Galerii Wisła o wartości 500 zł brutto.
2. Dla laureatów drugiego i trzeciego najlepszego wyniku przewidziane są nagrody w postaci promocyjnych upominków ufundowanych przez sklep z Galerii Wisła.

Z wszystkich feryjnych atrakcji w Galerii Wisła będzie można korzystać bezpłatnie, w godzinach: 12:00-19:00.