GALERIA WISŁA: Sierpniowe Sztukowanie!

2 i 3 sierpnia Galeria Wisła i Pracownia KOLOR I FORMA zaproszą do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Artystyczny Weekend" tym razem pod hasłem „RODZINNE SZTUKOWANIE – FANTAZYJNA TORBA". Podczas spotkania dzieci wraz z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami będą tworzyć kolorowe fantazje na płóciennych torbach, dzięki czemu powstaną wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju torby do szkoły, czy na zakupy.

Artystyczne Weekendy to cykl spotkań warsztatowych odbywających się w Pracowni Działań Twórczych KOLOR I FORMA. Zajęcia będą się odbywały z podziałem na grupy: 2 sierpnia w godzinach 12:00-14:00, natomiast 3 sierpnia w godzinach 12:00-14:00 oraz 15:00-17:00. Ilość miejsc w pracowni KOLOR i FORMA jest ograniczona, dlatego na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 532 744 160 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00).

Dodatkowo 2 sierpnia, o godz. 12:00, odbędzie się otwarcie wystawy prac artystki z Indii – Reemy Abraham (Narendran), któremu będą towarzyszyć warsztaty plastyczne. Wystawa zatytułowana „Milion nici" potrwa do 6 września. Będzie ją można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-16:00.

Pracownia Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki służy szerokiemu gronu odbiorców. Placówka ma charakter otwarty, ściśle związany z życiem i potrzebami środowiska, w którym funkcjonuje. Zawiera ofertę przyczyniającą się do rozwoju twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury i sztuki. Działalność pracowni, oparta na różnorodnych formach warsztatowych, obejmuje m.in.: warsztaty dla przedszkoli i szkół, popołudniowe zajęcia plastyczne, wystawy, organizację konkursów plastycznych, spotkania i warsztaty z twórcami, konsultacje dla nauczycieli, promowanie zdolnej młodzieży, współpracę z placówkami o podobnym charakterze z innych miast. Pracownia znajduje się w lokalu na pierwszym piętrze Galerii Wisła, w sąsiedztwie Biura Podróży TUI.