Kardiofon w Galerii Wisła

Zadbaj o zdrowie babci i dziadka. W sobotę 21 stycznia 2012 roku „Mobilna Przychodnia Kardiologiczna Kardiofon” zawita do Galerii Wisła. Podczas ośmiogodzinnej akcji medycznej każdy chętny będzie mógł skorzystać z fachowej pomocy w zakresie: badania EKG z opisem oraz interpretacją lekarza specjalisty, badania poziomu cholesterolu, porady dietetyka, pomiaru ciśnienia, obliczenia wskaźnika BMI, określenia czynników ryzyka zawału mięśnia sercowego. Na bezpłatne badania serca Galeria Wisła zaprasza w godzinach od 10.00 do 18.00.

Udział w akcji jest całkowicie bezpłatny i dostępny dla wszystkich. Głównym celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do lekarzy specjalistów oraz profilaktyka kardiologiczna. Akcje są przeprowadzane w najczęściej odwiedzanych punktach miast, czyli hipermarketach i centrach handlowych. Wybór miejsc, w których odbywają się bezpłatne badania, podyktowany jest przede wszystkim powszechną dostępnością dla odwiedzających oraz możliwością szerszego dotarcia do zainteresowanych.

Do badania wykorzystywany jest cyfrowy aparat EKG umożliwiający przesyłanie badań EKG na odległość. Dzięki najnowszym osiągnięciom telemedycyny badanie EKG osoby, która znajduje się w Centrum Handlowym, zostaje przesłane on-line przez mobilny Internet do Centrum Monitoringu Kardiologicznego. Lekarz specjalista dyżurujący w centrum niezwłocznie opisuje i interpretuje badanie, które już po chwili można wydrukować i wręczyć pacjentowi. Do wzięcia udziału w akcji zaprasza Przychodnia Kardiologiczna Dzieci i Dorosłych Kardiofon, oraz Galeria Wisła.