#ModnaSztuka. Apaszki SOLAR wiosna/lato 2020.

Przyjemnością jest otaczanie się rzeczami unikatowymi, pięknymi, o najwyższej jakości. SOLAR fascynuje świeże spojrzenie młodych artystów na sztukę, które naturalnie współgra z modą: marka od zawsze była otwarta na takie połączenia. W przestrzeniach akademickich powstają niebanalne pomysły i dojrzewają awangardowe rozwiązania. Moda i sztuka uwielbiają się przeplatać!

W ubiegłym roku absolwenci i studenci zaprzyjaźnionego z SOLAR Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w ramach konkursu „30/100” (w 2019 i SOLAR i UAP obchodziły swoje jubileusze: odpowiednio 30 i 100 lat) zaprojektowali grafiki w formacie 54x54 cm.

Młodzi projektanci wykazali się sporym wyczuciem oraz znajomością trendów, a przy tym z lekkością połączyli to, co modne, z tym, co ulotne charakterystyczne dla sztuki. Tak powstały niepowtarzalne wzory, a pięć z nich przenieśliśmy na apaszki, które wzbogacają kolekcję Solar wiosna/lato 2020.

Apaszki to stylowy dodatek w najlepszym guście, łączący w sobie wszystkie elementy wskazujące na ich wyjątkowość – autorskie nadruki podkreślają niepowtarzalność każdej stylizacji, a jedwabna tkanina nadają wytworności i klasy.

Sztuka