PŁOCKA SZTAFETA OLIMPIJSKA

30 listopada Galeria Wisła zamieni się w sportowe centrum Płocka. Tego dnia Płocki Klub Olimpijski i Płockie Towarzystwo Wioślarskie zapraszają na Płocką Sztafetę Olimpijską.

W godzinach 13:00 – 17:00 odbędą się zawody na ergometrach wioślarskich w kilku kategoriach: młodzież szkolna, zawodnicy wyczynowi, osoby niepełnosprawne oraz mastersi. W trakcie wydarzenia odbędą się trzy biegi: o Puchar Prezesa Płockiego Klubu Olimpijczyka, Puchar Prezesa Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego oraz o Puchar Płockich Olimpijczyków.

Podczas czwartkowej imprezy odbędzie się wystawa pn. „Od ZULUSÓW do Igrzysk Olimpijskich”, prezentująca archiwalne zdjęcia przedstawiające historię wioślarstwa w Płocku. Zaprosimy również do udziału w akcji charytatywnej „Wiosłuję dla Kasi”.

Kasia Chmielewska jest córką Włodka Chmielewskiego – Płockiego Olimpijczyka z Montrealu z 1976 roku. 3 lata temu wykryto u niej złośliwy nowotwór trzustki. Kasia ma 36 lat, małego synka i wielką wole walki, żeby wygrać ze śmiertelną chorobą. Pomaga nowatorska szczepionka z tzw. komórek dendrytycznych. Właśnie na ten cel Kasia zbiera pieniądze. Aby pomóc Kasi, wystarczy odwiedzić Galerię Wisła 30 listopada, usiąść na ergometrze i zacząć wiosłować. Taką czynność może wykonać nawet dwulatek. Za każdy przewiosłowany metr Galeria Wisła wpłaci pieniądze na konto fundacji opiekującej się Kasią.