RAZEM DLA JULII w Galerii Wisła

Już w najbliższą niedzielę w Galerii Wisła odbędzie się akcja charytatywna pn. „Razem dla Julii”. Będziemy zbierać na leczenie, rehabilitację i sprzęt medyczny dla 15-letniej Julii Pietrzak z Płocka. Julka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz rybią łuskę pęcherzową. Rodziny nie stać na pokrycie kosztów pełnej rehabilitacji, stąd nasza inicjatywa. Zbieżność tych chorób w czasie powoduje, że rehabilitacja jest utrudniona, gdyż każdy ucisk skóry Julii powoduje jej pękanie. Z drugiej strony nie należy zapominać, że wraz z dojrzewaniem dziecka rozwija się również jego układ nerwowy, który potrzebuje stałej stymulacji. Dlatego bardzo ważna w tej terapii jest kompleksowość prowadzonych działań, aby obejmowały wszystkie sfery, z którymi dziecko ma problem.

Od godziny 11:00 kwestować będą wolontariusze z płockiego wolontariatu oraz znane osoby z Płocka. A o godzinie 17:00 rozpocznie się licytacja zebranych fantów. Będą to m.in. koszulki, piłki, stroje sportowe, obrazy. Przedsiębiorstwo Gospodarowania odpadami w Płocku Sp. z o. o. przekazało na licytację pełnowymiarowe rowery wykonane z surowców wtórnych i naturalnych, które zostały złożone w konkursie pn. "EKO-ROWER" oraz prace plastyczne wykonane w ramach konkursu "Segregujesz Świat Ratujesz", które będą sprzedawane w loterii fantowej. Konkursy organizowane przez PGO zostały współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wzięło w nich udział ponad 400 uczniów z placówek oświatowych z terenu powiatu płockiego oraz miasta Płocka.

Ponadto specjalnie dla klientów Galerii i oczywiście wszystkich chcących wesprzeć naszą akcję zaśpiewają Patrycja Malinowska oraz Ada Stanuszkiewicz. Organizatorem akcji jest Płockie Centrum Inicjatyw Społecznych we współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami w Płocku. Zbiórka została zarejestrowana w MSWiA pod numerem: 2017/5352/OR. Serdecznie zapraszamy.