RODZINNE SZTUKOWANIE Z GRAFIKĄ

26 października w Galerii Wisła, w Pracowni Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, odbędzie się „Rodzinne Sztukowanie z grafiką”. Młodzi uczestnicy warsztatów zapoznają się z materiałami i narzędziami graficznymi oraz wykonają miniaturę graficzną techniką suchej igły. Dziełem końcowym będzie odbitka, którą będzie można zabrać na pamiątkę. Warsztaty poprowadzi grafik, Szymon Adamczewski, z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie, pomysłodawca i realizator Ogólnopolskiego Festiwalu Grafiki „GRAFIKALIA”.

Dodatkowo Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów zaprasza na wyjątkową, dziesiątą edycję Festiwalu Themersonów. Święto dwójki wybitnych płocczan – Stefana i Franciszki Themerson - odbędzie się w dniach 24-26 października. Pierwszego dnia festiwalu, w pracowni KOLOR I FORMA, odbędzie się otwarcie retrospektywnej wystawy pt. „5G”, prezentującej dorobek pięciu edycji Festiwalu Grafiki w ramach 6. Festiwalu Grafiki Artystycznej Grafikalia 2019, organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie oraz Festiwal Themersonów. Ekspozycja będzie czynna do 22 listopada. Wystawie, w dniach 4-22 listopada, będą towarzyszyć warsztaty plastyczne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Dodatkowo, 21 listopada, odbędą się warsztaty dla nauczycieli pn. „LINORYT – grafika bez tajemnic”.

Ilość miejsc w pracowni KOLOR i FORMA jest ograniczona, dlatego na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 532 744 160 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00).