ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

1 grudnia (piątek) Galeria Wisła po raz kolejny będzie miejscem obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Akcję, jak co roku, organizuje Urząd Miasta Płocka. Obchody potrwają od godz. 15:00 do 19:00. W programie imprezy znalazły się m.in.: występy osób niepełnosprawnych, porady specjalistyczne, bezpłatna wata cukrowa, warsztaty manualne, malowanie buziek, kącik zabaw dla dzieci, zabawy integracyjne i konkursy z nagrodami.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert gwiazdy, który rozpocznie się o godzinie 18:00. Tym razem Galerię odwiedzi Monika Lewczuk, artystka która dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w Płocku, a obecnie jest jedną z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia.

Osoby, które będą miały trudności z dotarciem do Galerii Wisła proszone są o kontakt z Biurem Rzecznika osób Niepełnosprawnych – nr telefonu: 24 367 15 82. Organizatorzy chcą uświadomić mieszkańcom Płocka, jak wielu niepełnosprawnych żyje w mieście. Zależy im, aby obydwie grupy – ludzie chorzy i zdrowi – obchodzili ten dzień wspólnie.