Wrześniowe Sztukowanie w pracowni „KOLOR i FORMA”

20 i 21 września Galeria Wisła i Pracownia KOLOR I FORMA zaproszą do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu „Artystyczny Weekend – rodzinne sztukowanie” tym razem pod hasłem „Worki na skarby – organizer na drobiazgi”. Podczas spotkania dzieci wraz z rodzeństwem, rodzicami i dziadkami będą tworzyć własnoręcznie zdobione worki płócienne na skarby i drobiazgi. Barwne wstążeczki, kamyki, guziki, różne ozdoby i wzory spowodują, że będą one niepowtarzalne.

Artystyczne Weekendy to cykl spotkań warsztatowych odbywających się w Pracowni Działań Twórczych KOLOR I FORMA. Zajęcia będą się odbywały z podziałem na grupy: 20 września w godzinach 16:00 – 18:00, natomiast 21 września w godzinach 12:00-14:00 oraz 15:00-17:00. Ilość miejsc w pracowni KOLOR i FORMA jest ograniczona, dlatego na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 532 744 160 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00).

Dodatkowo 20 września, o godz. 16:00, odbędzie się otwarcie wystawy plastycznej ze zbiorów międzynarodowych spotkań artystycznych dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Wystawa zatytułowana „Moja przygoda w Muzeum” potrwa do 18 października. Będzie ją można oglądać od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-16:00. Otwarciu będą towarzyszyć warsztaty plastyczne.

Pracownia Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki służy szerokiemu gronu odbiorców. Placówka ma charakter otwarty, ściśle związany z życiem i potrzebami środowiska, w którym funkcjonuje. Zawiera ofertę przyczyniającą się do rozwoju twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury i sztuki. Działalność pracowni, oparta na różnorodnych formach warsztatowych, obejmuje m.in.: warsztaty dla przedszkoli i szkół, popołudniowe zajęcia plastyczne, wystawy, organizację konkursów plastycznych, spotkania i warsztaty z twórcami, konsultacje dla nauczycieli, promowanie zdolnej młodzieży, współpracę z placówkami o podobnym charakterze z innych miast. Pracownia znajduje się w lokalu na pierwszym piętrze Galerii Wisła, w sąsiedztwie Biura Podróży TUI.