Archiwum

RODZINNE SZTUKOWANIE: OBRAZ DLA BABCI I DZIADKA

Galeria Wisła oraz Pracownia Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki zapraszają do wzięcia udziału w najbliższych warsztatach z serii RODZINNE SZTUKOWANIE. Tym razem – z racji zbliżającego się Święta Babci i Dziadka – w pracowni będą powstawać obrazy, które mogą być idealnymi prezentami na te okazję. Artystyczny weekend w pracowni KOLOR I FORMA odbędzie się 17 i 18 stycznia.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka będziemy wspólnie tworzyć obrazy techniką decoupage. Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu kolorowych serwetek na odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Zapraszamy dzieci wraz z babciami i dziadkami, do wspólnego kreatywnego spędzenia czasu. Ilość miejsc w pracowni KOLOR i FORMA jest ograniczona, dlatego na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 532 744 160 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00).

Czytaj więcej »

HULAJNOGI WYSTARTUJĄ SPOD GALERII WISŁA

14 stycznia, o godzinie 10:00, przed wejściem głównym do Galerii Wisła wystartuje jeden z punktów wypożyczania elektrycznych hulajnóg.

Chętni będą mieli okazję wypróbować urządzenia, zadać pytania obsłudze systemu, zapoznać się z cennikiem i skorzystać z pomocy przy instalowaniu niezbędnej aplikacji na telefon. Operatorem sieci jest lokalna firma, która realizuje projekt w ramach współpracy z międzynarodową firmą Blinkee.city, obecną w kilkudziesięciu miastach Polski. Na początku w Płocku będzie dostępnych 40 hulajnóg, ale liczba ta będzie się sukcesywnie zwiększać. Operator nie wyklucza również poszerzenia oferty o skutery elektryczne. 

Więcej informacji znaleźć można na stronie https://blinkee.city/pl

Czytaj więcej »

28. FINAŁ WOŚP

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia, tym razem pod hasłem: WIATR W ŻAGLE. Jego celem będzie zbiórka środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W ciągu 27 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1 mld PLN. Płock tradycyjnie dołącza się do tej największej charytatywnej imprezy w Polsce. Impreza towarzysząca orkiestrze odbędzie się również w Galerii Wisła, jednak tym razem - z racji niedzieli niehandlowej - zostanie przesunięta o jeden dzień, na sobotę, 11 stycznia.

Czytaj więcej »

MIKOŁAJKOWE SZTUKOWANIE

6 i 7 grudnia w Galerii Wisła, w Pracowni Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, odbędzie się kolejny Artystyczny Weekend, tym razem pod hasłem: „Mikołajkowe Sztukowanie”.  W trakcie zajęć będziemy tworzyć własne dekoracje bożonarodzeniowe. Do wspólnej pracy zapraszamy dzieci waz z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem. Ilość miejsc w pracowni KOLOR i FORMA jest ograniczona, dlatego na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 532 744 160 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00).

Czytaj więcej »

Świąteczne godziny otwarcia

Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia Galerii Wisła w świątecznym okresie.

Czytaj więcej »

Nakręcamy Świąteczną Atmosferę

Galeria Wisła, tradycyjnie już w okresie przedświątecznym, przygotowała dla swoich gości mnóstwo grudniowych atrakcji. Piernikowy, świąteczny aromat powita klientów tuż po przekroczeniu progów Galerii. Przestrzeń w Galerii (oraz wokół Galerii) zostanie pięknie udekorowana klimatycznymi ozdobami świątecznymi i figurami świetlnymi. Od 6 do 22 grudnia intensywnie NAKRĘCAMY ŚWIĄTECZNĄ ATMOSFERĘ. Najmłodszych codziennie zapraszamy na pierwsze piętro, do strefy interaktywnej, na świąteczne zabawy, warsztaty i animacje. Natomiast na parterze, pod Wielką Kopułą, będzie stał Domek Świętego Mikołaja. Dodatkowe atrakcje będą czekały podczas przedświątecznych WEEKENDÓW TEMATYCZNYCH.

Czytaj więcej »

BLACK FRIDAY 2019

Zapraszamy do skorzystania z promocji podczas tegorocznej akcji pn. BLACK FRIDAY, która odbędzie się w ostatni piątek miesiąca. Salony i punkty usługowe Galerii przygotowały dziesiątki specjalnych ofert, a zniżki sięgają nawet -70%. Tegoroczna akcja Black Friday, czyli inaczej Czarny Piątek, przypada na 29 listopada. To właśnie tego dnia odbędzie się wielka wyprzedaż wszelkiego rodzaju produktów i usług. Wyprzedaże z okazji Black Friday uznawane są za największe obniżki oferowane przez sklepy w ciągu całego roku. To idealna okazja na uzupełnienie garderoby, czy znalezienie prezentu na zbliżającą Gwiazdkę.

Czytaj więcej »

Listopadowe Dni Dawcy Szpiku

23 i 24 listopada, w godzinach 11:00-19:00, na terenie Galerii Wisła odbędzie się akcja o nazwie „Płock rejestruje się dla Jasia i Innych chorych”. Odwiedzający Galerię będą mieli okazję zarejestrować się, jako Potencjalni Dawcy Szpiku. Odbędzie się również zbiórka pieniężna. Organizatorem akcji jest Fundacja DMKS.

Podczas wydarzenia wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat, będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Środki zebrane podczas zbiórki publicznej zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji potencjalnych dawców, którzy tego dnia dokonają rejestracji.

Czytaj więcej »

Listopadowe Sztukowanie w pracowni „KOLOR i FORMA"

15 i 16 listopada w Galerii Wisła, w Pracowni Działań Twórczych KOLOR I FORMA Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, odbędzie się kolejny Artystyczny Weekend, tym razem pod hasłem: „Jesienne Sztukowanie". Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem, do stworzenia własnego jeża. Wykorzystamy do tego m.in. szyszki, kasztany i liście. Ilość miejsc w pracowni KOLOR i FORMA jest ograniczona, dlatego na wszystkie zajęcia warsztatowe obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 532 744 160 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00-15:00).

Czytaj więcej »

Bądź Eko!

W najbliższą sobotę w godzinach 12-18 Kapitalny Sklep będzie prowadził zbiórkę odzieży w ramach akcji Płock - Eko Życie. To doskonała okazja na przekazanie do Kapitalnego Sklepu rzeczy dla tych z Was, którzy na Tumską mają daleko.

Czytaj więcej »

Strony