W marcu przed galerią stanie mammobus

W marcu przed galerią stanie mammobus

10 marca, po raz drugi w tym roku, zaprosimy na badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały bezpłatnego badania. Badania będą się odbywać w mammobusie, który stanie przed wejściem głównym do Galerii Wisła. Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet. Wykryty we wczesnym stadium daje możliwość podjęcia leczenia, które umożliwi pełny powrót do zdrowia. Mammografia jest jedną z uznanych metod obrazowych stosowanych w monitorowaniu chorych na nowotwory, jest podstawową metodą stosowaną we wczesnej diagnostyce i skriningu raka piersi.

Do udziału w zbliżającej się akcji zapraszane są wszystkie Panie w przedziale wiekowym 50-69 lat, (roczniki 1952 – 1971 ) które nie korzystały w ciągu ostatnich 24 miesięcy z bezpłatnego badania mammograficznego finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Badanie jest proste, szybkie i bezpieczne. Dawka promieniowania jest porównywalna do RTG zęba. Kobiety w wieku 40-49 lat oraz powyżej 69 roku życia będą mogły wykonać badanie odpłatne w cenie 80 zł. Akcja będzie trwała w godzinach 9:00-17:00. Więcej informacji na temat akcji oraz samych zapisów można dokonać pod numerem telefonu: 42 254 64 10 lub poprzez stronę www.medica.org.pl. Organizatorem akcji jest Medica sp. z o.o. sp.k.

Galeria Wisła poza typowymi dla takiego miejsca działaniami promocyjno-handlowymi często prowadzi akcje mające aspekt edukacyjno-społeczny. Stawia sobie za cel ścisłe współdziałanie ze społecznością lokalną oraz poruszanie tematów i zagadnień ważnych dla mieszkańców Płocka.

Start typing and press Enter to search