Kapitalny Sklep

Kapitalny Sklep jest sklepem charytatywnym. W Galerii Wisła działamy od 2020 r. i jesteśmy pierwszym tego typu sklepem otwartym w galerii handlowej.

Kapitalny Sklep jest prowadzony przez Stowarzyszenie Wolontariuszy "Kapitał Ludzki". W naszej ofercie znajduje się to, czym dzielą się z nami darczyńcy - przede wszystkim odzież, obuwie, książki, zabawki, płyty, a także ceramika i dekoracje. Sprzedajemy również własne produkty - poduszki Przytulaki oraz ekologiczne torby i plecaki. Dochód z działalności Kapitalnego Sklepu jest przeznaczony na pomoc wychowankom domów dziecka.

Realizujemy Projekt Dom, w ramach którego organizujemy wsparcie mieszkaniowe dla młodych ludzi, którzy po opuszczeniu domów dziecka nie mają gdzie się podziać. Założeniem projektu jest kupowanie mieszkań i nieodpłatne udostępnianie ich podopiecznym na okres 5 lat, co pozwoli im na zakończenie edukacji, znalezienie pierwszej pracy i naukę samodzielnego życia. Do tej pory ze środków zarobionych w naszym pierwszym sklepie (przy ul. Tumskiej 9) kupiliśmy, wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy jedno mieszkanie. Od maja 2020 r. mieszka w nim pierwszy uczestnik projektu - Damian. W tworzenie Kapitalnego Sklepu może włączyć się każdy - czy to jako klient, czy też darczyńca.

Ważnym aspektem naszej działalności nieodłącznie związanym z prowadzeniem sklepu z używanymi rzeczami jest także ochrona środowiska. Staramy się dawać rzeczom drugie życie i ograniczać negatywny wpływ nadmiernego konsumpcjonizmu na planetę.

Udostępnij informację
Piętro / lokalizacja
Poziom 1 / lokal 98
Facebook
Telefon

Start typing and press Enter to search