Fundacja Rozwoju TADAM!

Fundacja Rozwoju TADAM!

Już niebawem do grona najemców Galerii Wisła dołączy Fundacja Rozwoju TADAM. Nowy lokal znajdować się będzie na pierwszym piętrze Galerii, naprzeciwko salonu jubilerskiego DIAMOR. Otwarcie nowej przestrzeni zaplanowane jest na przełom kwietnia i maja.

Fundacja Rozwoju Tadam powstała na początku 2021r. Główne obszary działania dla powołanej Fundacji zostały wybrane w oparciu o pasje i zainteresowania fundatorów oraz ich dotychczasowe doświadczenia zawodowe i życiowe. Bazą do działań fundacji są dokonania i doświadczenia w prowadzeniu Pracowni Kreatywnej „Pitu pitu”. Warto nadmienić, że Pracownia Pitu Pitu była pomysłodawcą oraz współorganizatorem akcji „Płock szyje pluszaki dla szpitala”, która odbyła się w Galerii Wisła. Wspólnie  z mieszkańcami  Płocka uszyto wówczas ponad 550 pluszaków, które zostały przekazane na oddział pediatryczny Płockiego Szpitala Miejskiego. Kolejną współorganizowaną akcją na terenie Galerii Wisła, był event pn. „Eko Życie” w trakcie którego szyto m.in. eko woreczki na zakupy z tkanin z recyklingu.

Naszą misją jest budowanie i wzmacnianie lokalnej społeczności aby promować kreatywne spędzanie czasu i odkrywanie zainteresowań. Rozwijamy pasje i talenty, motywujemy do rozwoju. Wspieramy kobiety.  Uważamy, że siła tkwi w grupie, dlatego skupiamy się na budowaniu lokalnych społeczności oraz działaniach na rzecz ich rozwoju. – informuje Lidia Jasińska-Pokorska, Prezes Fundacji TADAM – Uważamy, że dorośli, żyjący w dzisiejszych czasach w ogromnym stresie i pośpiechu, przeładowani obowiązkami zawodowymi i domowymi potrzebują miejsca na wytchnienie, odpoczynek i relaks, aby zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Tworzymy w Płocku przestrzeń, która będzie pełnić dwie funkcje. Po pierwsze będzie miejscem do organizacji spotkań, warsztatów, wykładów, konsultacji, kursów i wszelkich eventów o charakterze rozwojowym. Po drugie będzie miejscem do bycia razem, wspólnego spędzania czasu, budowania relacji.

PRZESTRZEŃ FUNDACJI ROZWOJU TADAM w Galerii Wisła będzie miejscem na:

  • kursy i spotkania hobbystyczne z różnych dziedzin rękodzielniczych (np. szydełkowanie, haft, szycie na maszynie, tworzenie makram, itp).
  • warsztaty rozwojowe w postaci wykładów, treningów, prelekcji, klubów dyskusyjnych, coachingów grupowych, itp.
  • eventy kulturalne, artystyczne oraz rozrywkowe mające na celu popularyzację dziedzin w obszarze działalności fundacji oraz talentów podopiecznych fundacji
  • luźne spotkania, rozmowy, bycie ze sobą i czas dla siebie!

Galeria Wisła poza typowymi dla takiego miejsca działaniami promocyjno-handlowymi często prowadzi akcje mające aspekt edukacyjno-społeczny. Stawia sobie za cel ścisłe współdziałanie ze społecznością lokalną oraz poruszanie tematów i zagadnień ważnych dla mieszkańców Płocka.

Share with

Start typing and press Enter to search